8. 12. 2019 – koncert z cyklu Hudebních výletů Svatováclavského hudebního festivalu v Sudicích

6. 11. 2019

Svatováclavský hudební festival bude realizovat v neděli 8. prosince 2019 od 18:30 hodin ve farním kostel sv. Jana Křtitele v Sudicích další z koncertů cyklu Hudební výlety. Tímto projektem otevíráme nejen sakrální stavby, ale také historické a technické památky celého Moravskoslezského kraje a ukazujeme, že propojení špičkové kvality koncertů a interpretační úrovně pozvaných umělců s unikátní architekturou je úžasným splynutím, které umocní zážitek z koncertu. Navíc se tímto otevírají nevídané možnosti uvádění vícežánrových projektů, kde vedle „vážné hudby“ uvádíme koncerty alternativní, crossoverové, folklórní a jazzové hudby. Tento originální program v pojetí prvotřídních hráčů pozounové a tubové sekce České filharmonie rozezní blížící se advent. Ve světě nejsou podobné soubory neobvyklé. Lahodný, sametový souzvuk a hlavně vyhraněně specifický výraz oceňují posluchači i hudební skladatelé, kteří pro taková seskupení vytvořili řadu originálních skladeb. Repertoár Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie je pozoruhodně široký a patří do něj také známé skladby, které lze objevit v zajímavém, dosud nepoznaném světle.

Koncert se koná za finanční podpory Moravskoslezského kraje a obce Sudice.

ADVENT S HLUBOKÝMI ŽESTI ČESKÉ FILHARMONIE

Neděle 8. prosince 2019, 18:30 hodin, Sudice – Farní kostel sv. Jana Křtitele

Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie

Robert Kozánek, Břetislav Kotrba, Lukáš Moťka, Jan Perný, Bohumil Tůma – trombony

Karel Malimánek – tuba

Program:

Jacobus Gallus Handl (1550–1591) arr. B. Kotrba: Canite tuba in Sion (Adventní antifona)

Gottfried Finger (1660–1730) arr. B. Kotrba: Sonáta in D, op. 1/9

Claudio Monteverdi (1567–1643) arr. B. Kotrba: Adoramus te Christe

Heinrich Ignaz Franz Biber (1644–1704) arr. B. Kotrba: Serenade mit nachtwächter (A 877a)

Giulio Caccini (1551–1618) arr. B. Kotrba: Ave Maria

Jakub Jan Ryba (1765–1815) arr. B. Kotrba: 2 pastorely (Milí synáčkové, Housle zněte!)

Gustav Mahler (1860–1911) arr. B. Kotrba: Urlicht (4. věta z 2. symfonie)

Georges Bizet (1838–1875): Agnus dei

Ivan Zelenka (1941): O rozjímání

Tomáš Norbert Koutník (1698–1775): Cantus pastoralis

arr. Břetislav Kotrba: Advent a Vánoce v Podkrkonoší

Vstupné: 150 Kč / 100 Kč (senioři, studenti, ZTP) / 50 Kč (ZTP/P) / děti do 15 let zdarma

Bližší informace na www.shf.cz

K interpretům:

Tento adventní koncert se rozezní v originálním pojetí několika pozounů a tuby v podání Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie (The Czech Philharmonic Low Brass). Prvotřídní hráči pozounové a tubové sekce České filharmonie se spontánně schází i nad rámec pracovních povinností a kultivují své interpretační umění v sestavách, jejichž interpretační nároky se blíží komorní hře. „Ve světě nejsou podobné soubory neobvyklé. Lahodný, sametový souzvuk a hlavně vyhraněně specifický výraz společné hry několika pozounů a tuby oceňují posluchači i hudební skladatelé, kteří pro taková seskupení vytvořili řadu originálních skladeb. Repertoár Sdružení hlubokých žesťů je pozoruhodně široký a patří do něj také známé skladby, které lze objevit v zajímavém, dosud nepoznaném světle,“ říká umělecký vedoucí souboru Robert Kozánek.

Svatováclavský hudební festival, z. s.

adresa: Dr. Šmerala 6, 702 00 Moravská Ostrava  tel.:  +420773513941

IČO: 26632578  DIČ: CZ26632578  bankovní spojení: Sberbank 4200403777/6800