Oficiální stránky obce Sudice

Pohár starosty obce XI

XI. ročník střeleckých závodů O putovní pohár starosty obce Sudice, který se konal 16. 5. 2015 na střelnici v Sudicích

Je sobota 6:30 hod. dne 16. 5. 2015 a na areál střelnice začínají dopadat sluneční paprsky, které se odráží od rosy, která leží na perfektně posekaném trávníku. V celém areálu je slyšet ptačí koncert. Ano uběhl zase rok a v tuto ranní dobu začínají přípravy na XI. ročník střeleckých závodů. Přípravy jsou náročné, protože musí být vše perfektně nachystáno. Žádný větší nedostatek se neodpouští, protože se závodníci vždy připomenou.

V loňském roce jsme museli změnit termín závodů a letos zase změnili termín jiné složky. Na tomto se odrazila samotná účast střelců, kdy se jich dostavilo jen 16 z toho byly dvě ženy a jedna juniorka.

Průběh celého závodu provázelo krásné slunečné počasí a celý závod se nesl v duchu vzpomínek na předchozí závody, které u nás probíhaly v minulých letech. Mezi tyto diskuze a vzpomínky se prolínala vůně z pečených steaků, kterým nikdo neodolal a které jen podtrhly perfektní atmosféru.

Letos byl závod slavnostnější, protože pan Miroslav Kyčerka ze střeleckého klubu Hlučín obhájil své vítězství z loňského roku a tímto se stal majitelem putovního poháru. Tento putovní pohár nikdo neobhájil od roku 2006.

Touto cestou panu Kyčerkovi gratulujeme jak k vítězství v letošním roce, tak ke získání putovního poháru.

Nebyla to jen tato radostná událost, ke které v letošním roce došlo, ale rovněž se v tento den dožívá významného jubilea, a to 65 let náš člen střeleckého klubu pan Strakulák Karel. Touto cestou rovněž gratulujeme a přejeme hodně štěstí a zdraví.

Zahájení závodu byl přítomen starosta obce Sudice, pan Petr Halfar. Touto cestou mu děkujeme a rovněž děkujeme za poskytnutí upomínkových předmětů a cen.

Dostáváme se k poslední části tohoto krátkého článku a sice výsledky závodníků, které můžete shlédnout níže.

Na uvedených internetových adresách se můžete podívat jak na fotografie, tak na televizní záznam.

Jak loni, tak i letos byl průběh závodu zaznamenán kameramanem panem Pečinkou. Tento záznam je možno shlédnou na adrese ZDE. Ve spodní části článku bude na internetu umístěno pár fotografií.

Kategorie :
MUŽI střelecký klub
1 místo Miroslav Kyčerka Hlučín 290 bodů
2 místo Jan Vilkus Hlučín 288 bodů
3 místo Richard Schneider O. Lazy 287 bodů
Kategorie :
ŽENY: střelecký klub
1 místo Lenka Feberová Těrlicko 278 bodů
2 místo Dana Schneiderová Těrlicko 270 bodů
3 místo
Kategorie :
JUNIOŘI : střelecký klub
1 místo Lucie Hartmannová Kobeřice 176 bodů
2 místo
3 místo

Všem, kteří uspěli gratulujeme a těšíme se na další závody. S pozdravem členové střeleckého klubu Sudice.

 

Skip to content