Oficiální stránky obce Sudice

VIII. ročník

O putovní pohár Reného Vitáska, který se konal 14.9.2013 na střelnici v Sudicích

Tak jako každoročně v polovině září, probíhá střelecký závod o putovní pohár René Vitáska. Letos to byl již VIII. ročník. Po nezbytném, ale důležitém poučení jak z bezpečnosti, tak samotného průběhu závodu, byl závod zahájen v 10:00 hod. S ohlédnutím na loňský rok bylo počasí z počátku deštivé, ale pak s umoudřilo. Sice nepršelo, ale bylo pod markem. Závodníkům to náladu nezkazilo a výsledky byly velmi dobré.

V letošním roce byl při zahájení a rovněž při předávání cen přítomen místostarosta obce Sudice, pan Ing. Emil Josefus, kterému děkujeme, že si na nás udělal chviličku.

V předešlých dvou letech pohár obhajovali manželé Petra a Lubomír Šimkovi. Letos se karta obrátila a pohár putuje do Orlové společně s jeho dočasným majitelem panem Jiřím. Touto cestou panu Jiřímu gratulujeme a přejeme krásný pobyt na hotelu Bahenec.

Rovněž využíváme této příležitosti a touto cestou děkujeme manželům Hradilovým za krásnou a hodnotnou cenu, kterou každoročně poskytují. U samotného předávání cen byli přítomni manželé Vitáskovi, kdy pan Vitásek předal vítězům ceny. Touto cestou děkujeme za jejich přítomnost.

Oproti minulým závodům dochází k malé změně. Po společné dohodě s paní a panem Vitáskovými, získává putovní pohár, závodník, který obhájí své vítězství podruhé.

Závodu se zúčastnilo 24 střelců, kdy v kategorii muži bylo 22 střelců a v kategorii ženy byly pouze dvě. Co se týče účasti, bylo o tři střelce méně než v loňském roce.

Letos byl průběh závodu zaznamenán kameramanem panem Pečinkou. Tento záznam je možno shlédnou na e-mailové adrese:http://www.crtv.cz.Ve spodní části článku je umístěno pár fotografií.

Kategorie MUŽI :
1 místo Jiři Popek ČSS Orlová 276 bodů
2 místo Karel Kubík SSK Hradec 270 bodů
3 místo Tomáš Kalavský SSK Hradec 266 bodů
Kategorie ŽENY : 1 místo Petra Šimková Suché Lazce 263 bodů
2 místo Alžběta Novotná AVZO Orlová 243 bodů

Všem, kteří uspěli gratulujeme a těšíme se na další závody

 

Skip to content