Oficiální stránky obce Sudice

Pohár starosty obce IX

IX. ročník střeleckých závodů O putovní pohár starosty obce Sudice 18. května 2013

Ještě jsme se ani nenadáli a už tady máme další kolo střeleckých závodů o putovní pohár starosty Sudic. Letos je to již IX. Ročník

Tak jako každým rokem, tak i letos jsme měli obavu z předpovědi počasí, protože není dne, aby nepršelo. Povedlo se a počasí nám přálo, svítilo sluníčko. S ohledem na loňský rok přijelo méně závodníků, co bylo příčinou se nám nepodařilo zjistit.

Samotné závody byly zahájeny minutou ticha k uctění památky, našeho kolegy a jednoho ze zakladatelů střeleckého klubu, pana Jana Weimanna.

Stříleli jsme tak jako každým rokem standardní malorážku (SM) a libovolnou malorážku (LM) 2 x 15 ran na vzdálenost 50 metrů v kategoriích, muži, ženy, junioři. Je to disciplína u které si můžou závodníci a jejich případný doprovod vychutnat jak střelbu, tak i krásné prostředí střelnice a odpočinout si.

Celou atmosféru závodu je možno shlédnout na fotografiích, které se nachází ve spodní části tohoto článku pod výsledky střelců. Rovněž byl pořízen i filmový záznam, který pořídil redaktor ČRTV pan Pečinka a který lze shlédnout na adrese : http://www.crtv.cz/2013-05-21-sudice-9-rocnik-streleckych-zavodu-z-dlouhych-zbrani.html

Pohoštění bylo opět skvělé, a to není naše hodnocení coby pořadatelů, ale hodnocení jak samotných závodníků, tak ostatních přítomných. Samozřejmě dominovaly Liborovy steaky.

Letos si na nás udělal pan starosta trošku více času a zúčastnil se jak zahájení, tak vyhodnocení střeleckého závodu. Touto cestou mu děkujeme.

Od příštího roku bude v udílení cen malá změna, a sice ta, že závodník, který obhájí své vítězství podruhé získá putovní pohár. Nebude to jako do současnosti, kdy musel závodník obhájit vítězství třikrát.

Letošního závodu se opět zúčastnil předseda Republikového kolegia AVZO TSČ ČR, pan Ivo Michna, kterému touto cestou děkujeme.

A nezbývá než poděkovat všem sponzorům, kteří nám přispěli na ceny.

Kategorie :
MUŽI střelecký klub
1 místo Vilkus Jan SSK Hlučín 291 bodů
2 místo Kyčerka Miroslav SSK Hlučín 287 bodů
3 místo Hrbáč Josef SSK Hlučín 285 bodů
Kategorie :
ŽENY: střelecký klub
1 místo Mrázková Denisa Orlová Lazy 264 bodů
2 místo Michnová Miloslava Orlová Lazy 239 bodů
Kategorie :
JUNIOŘI : střelecký klub
1 místo Strážnický Pavel SSK Vítkovice 284 bodů
2 místo Adamec Vojtěch SSK Vítkovice 267 bodů
3 místo Kos Adam SSK Vítkovice 253 bodů

V letošním roce je absolutním vítězem Vilkus Jan z SSK Vítkovice, kterému touto cestou děkujeme.

 

Skip to content