POMOC RODINĚ SCHUPPIKOVÝCH A JAKSCHOVÝCH – NA OPRAVU DOMU PO ROZSÁHLÉM POŽÁRU

23. 4. 2020

Obec Třebom založila zvláštní účet (VEŘEJNOU SBÍRKU) na pomoc rodině Schuppikových a Jakschových po rozsáhlém požáru jejich rodinného domu v Třebomi.

Dne 15.4.2020 v brzkých ranních hodinách čelila rodina rozsáhlému požáru, který zasáhl dvě osobní auta, kdy jedno oheň kompletně zdevastoval, dále traktor a další zemědělské stroje spolu s garáží , ve které bylo vše umístěno. V neposlední řadě se požár přesunul i na samotný rodinný dům, ve kterém pětičlenná rodina bydlí. Požár na místě hasilo 5 hasičských jednotek z okolí, kterým to i přes společnou snahu trvalo několik hodin, než dostali oheň pod kontrolu.

Kvůli rozsáhlosti požáru je dům momentálně neobyvatelný a členové rodiny nemají v této situaci stálé místo k bydlení. Odhadovaná škoda činí cca 2 milióny korun. Rodina během posledních let do rekonstrukce domu investovala převážně svépomoci nemalé finanční prostředky, které byly během pár hodin proměněny v popel. Nejen z tohoto důvodu bude každá finanční pomoc zaslaná na zvláštní účet veřejné sbírky, zřízené Obcí Třebom, velice vítaná.

Číslo účtu  na které můžete libovolný finanční dar poslat je:  5813873389/0800

Děkujeme jménem rodiny Schuppikových a Jakschových všem, kteří chtějí a zároveň mají možnost jim pomoci v této těžké finanční i životní situaci.

Jaroslav Vlk – starosta obce

Last modified: 23. 4. 2020